Przy Kulturze



Projekt PRZY KULTURZE- "Żywa kultura" jest cyklem comiesięcznych spotkań wokół zagadnień związanych z działalnością animacyjną i menedżerską w obszarze szeroko pojętej kultury. Jest on skierowany do studentów, pracowników naukowych oraz wszystkich innych zainteresowanych osób. Organizowane przez nas spotkania mają na celu pobudzić do dyskusji i realizacji wspólnych projektów ponad podziałami na kierunki studiów i instytuty. Organizatorem spotkań jest Samorząd Studentów




niedziela, 19 maja 2013

Dobry Wieczór Przy Kulturze - Teatr - 14-15 maja 2013


Majowy Dobry Wieczór Przy Kulturze z Żywą Kulturą rozpoczęliśmy już we wtorek 14 maja. Wtedy to odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Sztuka Odbioru - Sztuka Wyboru", które zostało zorganizowane we współpracy ze SLOT Kraków. Tematyką obu dyskusji był teatr.


Podczas wtorkowego spotkania mieliśmy okazję przedyskutować kwestię wolontariatu, porównując spojrzenie instytucji i samych wolontariuszy.  Stary Teatr reprezentowała Justyna Liczko – wolontariuszka i organizatorka spotkań Teatru klasy BE, oraz Goran Injac – kurator projektów międzynarodowych i okołospektaklowych projektów artystycznych, natomiast Teatr Łaźnia Nowa – Paulina Chodnicka, która zaczynała swoją współpracę z teatrem właśnie jako wolontariuszka.


W dyskusji, moderowanej przez Dagmarę Bator z Zespołu Przy Kulturze, pojawiły się kwestie zalet i wad wolontariatu, korzyści i motywacji do takiej pracy. Spojrzenie i doświadczenie obu teatrów było całkowicie odmienne, co dało okazję do bardzo ciekawej rozmowy.


Środowy Dobry Wieczór Przy Kulturze poruszył temat promocji teatrów. Gośćmi tego spotkania byli: Agnieszka Więckowska z Narodowego Starego Teatru, Dagmara Żabska z Teatru Figur, Łukasz Pracki z Teatru Bez Rzędów, Tomasz Smykalski z Krakowskiego Teatru Studenckiego Graciarnia, Andrzej Czapliński z Teatru im. Juliusza Słowackiego.


Jak słusznie zauważył na samym początku pan Andrzej Czapliński, mieliśmy dwie grupy teatrów: państwowe i prywatne. Każda z tych instytucji dysponuje innymi środkami przeznaczonymi na promocję, a co za tym idzie – inne jest kryterium wyboru sposobu reklamy. Tak różne doświadczenia stworzyły okazję do interesujacej wymiany poglądów. Okazało się, że promocja to temat, którego nie da się wyczerpać i, mimo uczucia niedosytu, po dwóch godzinach musieliśmy zakończyć dyskusję.


Oba spotkania przybliżyły nam kolejną instytucję tworzącą kulturę, jaką jest teatr. Następne spotkanie Dobrego Wieczoru Przy Kulturze już 23 czerwca, tym razem „żywą kulturą”, którą będziemy omawiać, będzie kaligrafia. Serdecznie zapraszamy!


poniedziałek, 13 maja 2013

Dobry Wieczór Przy Kulturze- TEATR- 15 maja


Czas na kolejny Dobry Wieczór Przy Kulturze! Tym razem weźmiemy pod lupę TEATR i porozmawiamy o promocji i marketingu.

Kto jest naszym gościem?
- Agnieszka Więckowska - specjalista ds. PR i reklamy w Teatrze Starym
- Dagmara Żabska - szefowa Teatru Figur
- Lech Walicki i Łukasz Pracki- Teatr Bez Rzędów
- Tomasz Smykalski- Krakowski Teatr Studencki GRACIARNIA


Dobry Wieczór Przy Kulturze odbędzie się w Pracowni w piwnicach Pałacu pod Baranami w najbliższą środę, 15 maja o godzinie 19.
Dla uczestników spotkania -10% na barze plus duże Tyskie za 5zł.

Po aktualne informacje zapraszamy na facebooka: https://www.facebook.com/events/313971985400804/?fref=ts


Dzień wcześniej – 14 maja (wtorek), zapraszamy na spotkanie z cyklu Sztuka Wyboru – Sztuka Odbioru. W Klubie pod Jaszczurami o godzinie 19.30 porozmawiamy o współpracy z wolontariuszami oraz o sposobach promocji.

Naszymi gośćmi będą:
 - Goran Injac, kurator projektów międzynarodowych i okołospektaklowych projektów artystycznych Starego Teatru
 - organizatorki projektu Teatr klasy BE w Starym Teatrze
 - Paulina Chodnika z Teatru Łaźnia Nowa

Więcej informacji na facebooku:


Oba spotkania będą miały charakter dyskusji moderowanej, a poprowadzi ją Dagmara Bator.

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 25 kwietnia 2013

Dobry Wieczór Przy Kulturze z Kreatywną Fotografią - 23 kwietnia 2013

Pięknego wiosennego dnia w Pracowni w piwnicach Pałacu pod Baranami spotkała się grupa pasjonatów kultury. Tematem piątego w tym roku akademickim Dobrego Wieczoru Przy Kulturze była fotografia.



Spotkanie z Żywą Kulturą poprowadzili członkowie szkoły fotograficznej Kadratowo.
Agnieszka Gąsiorek, niegdyś modelka, teraz fotograf, oraz Paweł Papardelle, od 30 lat związany z fotografią, wprowadzili nas w świat profesjonalnych zdjęć.




Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym jak z oceanu otaczających nas obrazów wyłowić te warte naszej uwagi. Mimo że codziennie oglądamy dziesiątki, jeśli nie setki fotografii tylko nieliczne zostają w naszej pamięci na dłużej. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że zdjęcie jest dobre lub złe? Na te wszystkie pytania odpowiedzieli nasi goście.




W drugiej części wieczoru mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia, które zrobiły międzynarodową karierę.  Wspólnie (choć z początku trochę nieśmiało) staraliśmy się odgadnąć, co fotograf starał się przekazać i co spowodowało, że utrwalona w ten sposób rzeczywistość spotkała się z uznaniem publiczności.
Zobaczyliśmy fotografie m.in. Zofii Rydet, Moniki Ekiert-Jezusek, Philippe Halsmana, Jana Saudka, Sally Mann i wielu innych.



Trzeba przyznać, że po tym Dobrym Wieczorze już nigdy nie spojrzymy na fotografię w ten sam sposób i będziemy bardziej świadomymi odbiorcami kultury fotograficznej.

Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom i zapraszamy na majowy
 Dobry Wieczór Przy Kulturze!

  
Do zobaczenia!

piątek, 19 kwietnia 2013

Dobry Wieczór Przy Kulturze - FOTOGRAFIA


Kolejny Dobry Wieczór Przy Kulturze już 23 kwietnia o godzinie 19:30 w Pracowni w piwnicach Pałacu pod Baranami. Tym razem spotkanie dotyczy fotografii, zaś naszymi gośćmi będą członkowie szkoły fotograficznej Kadratowo.
Dla uczestników spotkania -10% na barze plus duże Tyskie za 5zł.


Prawie każdy z nas posiada aparat fotograficzny: lustrzankę, kompakta albo małą kamerkę wbudowaną w telefon. Dziś każdy może robić zdjęcia - dostęp do technologii jest niemal nieograniczony. Codziennie zalewani jesteśmy setkami obrazów. Zdjęcia są naszą codziennością, chociaż nie zawsze zdajemy sobie sprawę. W dobie popularności i masowości fotografii łatwo zapomnieć, że aparat fotograficzny to nie tylko puszka produkująca ładne, kolorowe obrazki promujące nowy produkt czy twarz celebryty. To również puszka, która w rękach artysty staje się takim samym narzędziem jak pędzel czy dłuto: narzędziem, za pomocą którego tworzy się dzieła sztuki. I to na ten aspekt fotografii chcielibyśmy zwrócić uwagę.

Podczas tego spotkania zadamy sobie pytania: jak odróżnić artystę od nieartysty? Czy fotografia jest sztuką? Porozmawiamy o tym, czy fotografia jest kreacją, czy rejestracją rzeczywistości, poszukamy odpowiedzi na pytanie jak porozumiewać się za pomocą obrazu oraz, na przykładzie prac mistrzów fotografii, porozmawiamy o tym, co świadczy o wartości dzieła sztuki (związkach formy i treści) oraz jak w masie tysięcy bombardujących nas codziennie obrazów wyłonić te wartościowe.






KADRATOWO to szkoła fotograficzna, której program obejmuje kompleksowy zakres informacji, badań, trendów i nowości a także stan wiedzy od początków fotografii po czasy współczesne. Tu historia, sztuka i technika,laboratoryjne zmagania z własnym doświadczeniem – spotykają się w jednym miejscu – u źródeł kreatywności. To takie miejsce, z którego wyjdziesz zaopatrzony nie w pasję zakupu najnowszej lustrzanki, ale w rzetelną wiedzę i pasję tworzenia – wyjdziesz świadomym i bogatszym o aparat obserwacji i interpretowania świata, który wprawdzie cały czas nosisz w sobie, ale być może jeszcze nie umiesz z niego skorzystać.

Kadratowo to zespół artystów, fotografów, wykładowców oraz zaproszonych gości – znanych postaci polskiej i międzynarodowej fotografiki. Naszą misją jest rzetelne przekazanie wiedzy i zaszczepienie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z niej.

Stwarzamy możliwości jak najefektywniejszego zastosowania przekazanej teorii w praktyce poprzez zapewnienie dostępu do sprzętu oraz indywidualny nadzór prowadzących nad postępami uczestników. Celem nadrzędnym jest sprawienie, by każdy biorący udział w zajęciach, wyszedł z nich z zapleczem teoretycznej i praktycznej wiedzy umożliwiającej mu swobodne poruszanie się na gruncie sztuki fotografii.


Kim są goście naszego spotkania?





 PAWEŁ PAPARDELLE
Kra­kow­ski pro­jek­tant gra­ficzny i dizaj­ner, histo­ryk i teo­re­tyk sztuki, foto­graf z trzy­dzie­sto­let­nim doświad­cze­niem, peda­gog, wykła­dowca. Pod koniec lat 80-tych XXw. dzien­ni­karz i recen­zent kul­tu­ralny. Współ­za­ło­ży­ciel i kie­row­nik arty­styczny grup twór­czych: „Nasza Firma Por­tre­towa” (1985) – kilka wystaw zbio­ro­wych oraz „Opty­mi­ści Dnia Pierw­szego” (1987–1993) – kolej­nych kilka wystaw. Gra­fiką użyt­kową zaj­muje się nie­prze­rwa­nie od 1996 roku. Jest auto­rem bądź współ­au­to­rem licz­nych pro­jek­tów o zna­cze­niu mię­dzy­na­ro­do­wym. Twórca popu­lar­nych cykli foto­gra­ficz­nych. Czło­nek kilku sto­wa­rzy­szeń, w tym: The Royal Pho­to­gra­phic Society, Pho­to­gra­phic Society of Ame­rica.

Fotografuje głównie analogowymi kamerami wielkoformatowymi. Jego fotografie można znaleźć między innymi w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej w Rzymie, w zbiorach prywatnych oraz w wielu międzynarodowych i krajowych publikacjach książkowych i katalogowych. Część jego prac, zwłaszcza z ostatnich dwu lat, obejrzeć można także w kilku liczących się galeriach internetowych.




AGNIESZKA GĄSIOREK
Niegdyś ceniona fotomodelka, bez reszty oddana fotografii artystycznej, dziś fotografka – chodzący dowód na to, że świadome pozowanie i stanięcie po drugiej stronie obiektywu dzieli tylko mały kroczek. Zaczęła od fotografowania na tradycyjnych kamerach wielkoformatowych i przy tym pozostała. Zawsze wierna czarno-białej kliszy. Nie pasjonuje jej "łapanie" ulotnych chwil, o wiele bardziej bawi ją ich kreowanie i inscenizowanie, przy jednoczesnej zabawie formą, znaczeniami i odniesieniami. Laureatka pierwszego miejsca w międzynarodowym konkursie Amateur Photographer of The Year w sekcji monochrome. Swoją pasję fotograficzną i pisarską realizuje w licznych felietonach i recenzjach, poświęconych fotografii i innym sztukom wizualnym. Obecnie pracuje nad dwoma autorskimi projektami i przygotowuje swoją pierwszą wystawę.


sobota, 23 marca 2013

"Dobry Wieczór przy Kulturze" - MUZYKA

20 marca 2013, Pracownia w Pałacu pod Baranami



W przeddzień kalendarzowej wiosny spotkaliśmy się w Pracowni pod Baranami, żeby porozmawiać o muzyce. Tematem Dobrego Wieczoru Przy Kulturze było zarządzanie muzyką, a gościli u nas: Michał Zawadzki, Monika Handzlik, Aleksander Gustkiewicz, Michał Gajlikowski, Piotr Aleksander Nowak i Stanisław Jan Klemens Słowiński.











Pierwszą część spotkania stanowiły prezentacje uczestników. 
Rozpoczęli Piotr Aleksander Nowak i Stanisław Jan Klemens Słowiński – członkowie zespołu Duch. Opowiedzieli o celu i jego realizacji, podpowiedzieli jak zorganizować koncert, wskazali plusy i minusy różnego rodzaju promocji tego typu wydarzeń.


Następnie głos zabrał Michał Zawadzki. Członek zespołu Uda zwrócił uwagę na naukowy aspekt zarządzania w muzyce, a także wprowadził nas w tajniki samozarządzania muzyką.


Część pierwszą zamknęła ciekawa prezentacja Aleksandra Gustkiewicza dotycząca nagrywania dźwięku w warunkach domowych. 


Kolejne 1,5 godziny wypełniła żywa dyskusja. Do rozmowy zaproszeni zostali wszyscy goście, którzy ukazali nam dobre i złe strony zawodu menadżera zespołu muzycznego. Poruszone zostały tematy pracy menadżera, tego jak nim zostać, sposobów szukania miejsc na koncerty, sposobów promocji i marketingu muzyki, współpracy z mediami oraz w kwestiach determinujących w znalezieniu miejsc prób.


Spotkanie uważamy za wyjątkowo udane, wszystkim gościom i uczestnikom dziękujemy za przybycie.
Zapraszamy na kolejny, kwietniowy „Dobry Wieczór Przy Kulturze”


wtorek, 19 marca 2013

20 marca 2013- MUZYKA

Już w najbliższą środę 20 marca odbędzie się czwarte w tym roku spotkanie Dobrego Wieczoru Przy Kulturze. Tym razem spotkanie odbędzie się w Pracowni pod Baranami pod hasłem MUZYKA.

W programie przygotowaliśmy krótkie prezentacje zaproszonych gości, po których nastąpi dyskusja moderowana na temat "zarządzania muzyką", pracy menadżera, trudnościach, kwestiach praktycznych i ugryzienia tematu od wewnątrz. Po dyskusji zorganizowane zostaną targi muzyczne - każdy z gości zasiądzie przed stolikiem, zaś każdy z zainteresowanych będzie mógł bezpośrednio porozmawiać z wybraną osobą.

Nasi goście:

MICHAŁ GAJLIKOWSKI

Manager zespołu DUCH.
 

Mówi o sobie „manager z przypadku”.
Choć muzykę kochał od zawsze, pierwotnie miał zostać instruktorem kulturystyki, jednak splot różnych wydarzeń sprawił, że pod koniec 2011 roku związał się z krakowskim zespołem DUCH, z którym zagrał dziesiątki koncertów na terenie całej Polski.
Z grupą miał również okazje pokazać się na większych scenach festiwalowych (m.in. SLOT ART FESTIVAL 2012).
Uważa, że w życiu powinno się robić to co się kocha, nie patrząc na wszelkie przeciwności – ciężka praca zawsze prędzej czy później przynosi efekt.




PIOTR ALEKSANDER NOWAK

Członek zespołu DUCH.

DUCH powstał na początku 2010 roku w mieście Kraków . Zespół łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną. Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., czy Massive Attack.

13 lipca 2011, w warszawskim klubie Sen Pszczoły odbyła się premiera debiutanckiego albumu DUCHa. Trasa promocyjna zatytułowana „Duch de Pologne” objęła kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Polski. W sierpniu 2012 r. światło dzienne ujrzał drugi długogrający album grupy zatytułowany „Akustronika”.
Zespół DUCH wystąpił m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (SlotArt Festiwal 2011, SlotArt Festiwal 2012 - duża scena, Slot Fest „O Wschodzie”, Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012). DUCH jest laureatem nagród i wyróżnień m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej, Festiwalu im. Marka Grechuty „Korowód” (2010 i 2011), festiwalu FAMA.


ALEKSANDER GUSTKIEWICZ


Gitarzysta i prawie perkusista, student Uniwersytetu Jagiellońskiego, zapalony kierowca „na każdą okazję”, amator home recordingu.
Od 2012 roku zaangażowany w scenę muzyczną w Krakowie „od backstage'u”; wraz z siostrą wynajmuje salki prób zespołom. Zawodowo „zdarza się zapomnieć”, prywatnie niepoprawna gapa. Muzyką zainteresowany od wczesnego dzieciństwa, na poważnie od gimnazjum.












MONIKA HANDZLIK

Manager Katarzyny Sochackiej.

  












MICHAŁ ZAWADZKI
 

Członek zespołu UDA 

 UDA powstały późną, krakowską jesienią 2009 roku i dość szybko zwróciły na siebie uwagę intensywnym, żywiołowym koncertowaniem oraz swobodą, z jaką trójka twórców poruszała się po rozmaitych stylistykach w poszukiwaniu autorskiego, zaskakującego brzmienia. W lwiej części instrumentalna, gęsta i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodzi na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, jazzem, free czy
wręcz hard rockiem. Mieszanka ta, doprawiona solidną dawką surrealizmu, stworzyła intrygujące danie muzyczne, nazwane przez twórców szpiegowskim jazzem lub rockiem postmodernistycznym, ewoluującym z czasem w stronę brutalnego fusion. Znakiem rozpoznawczym UD są postrzępione i częściowo improwizowane kompozycje, swobodnie dryfujące pomiędzy różnymi odcieniami rocka i jazzu, zanurzone w szkarłatnych odmętach surrealistycznego humoru.


STANISŁAW JAN KLEMENS SŁOWIŃSKI

skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista.Związany z muzyką od ponad 15 lat; od piątego roku życia gra na skrzypcach, w późniejszych latach również na perkusji, instrumentach klawiszowych, dętych. Student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Od 3 lat współpracuję z zespołem DUCH, w którym komponuję, piszę aranżację, wraz z Piotrem Aleksandrem Nowakiem jest producentem muzycznym najnowszego wydawnictwa muzycznego zespołu. Jest współtwórcą nowego gatunku muzycznego - Akustroniki. Członek krakowskiego składu Gadabit, którego brzmienie zasila partiami skrzypiec elektrycznych. Jest twórcą muzyki elektronicznej; w ramach projektów solowych nagrywa muzykę, której styl oscyluję wokół gatunków takich jak noise, ambient, drum'n'bass, breakbeat, dubstep. Ma w swoim dorobku dziesiątki utworów, które aranżował/komponował na składy wszelkiego rodzaju; od utworów na skrzypce solo, przez kwartety smyczkowe, zespoły rozrywkowe aż po utwory orkiestrowe. Od kilku lat współpracuję z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi koncertując regularnie w całej Polsce oraz za granicą: m.in. Francja, Norwegia, Islandia, Ukraina, Czechy. Współpracował z wieloma artystami o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Ludwig Wicki, Joe Hisaishi, Robert Kabara, Peter Buck, Łukasz Syrnicki, Joanna Słowińska, Paweł Kaczmarczyk, Marek Chołoniewski. Jako członek orkiestr, składów kameralnych, zespołów rozrywkowych (szeroki wachlarz gatunków) gra nawet do stu koncertów rocznie.
  
Więcej na:  https://www.facebook.com/events/357041424415812/



niedziela, 24 lutego 2013

Relacja z trzeciego "Dobry Wieczór przy Kulturze" - Reżyser telewizyjny i nagranie "Postaw na milion".


Dobry Wieczór Przy Kulturze – 18 lutego 2013 

Kultura telewizyjna


 Kolejny Dobry Wieczór z cyklu Żywa Kultura już za nami. Popołudniem 18 lutego wybraliśmy się do Studia Telewizji Kraków „Łęg” przy ulicy Nowohuckiej.  


 Tym razem było naprawdę wyjątkowo – mieliśmy szansę poznać kulturę telewizyjną od środka uczestnicząc w nagraniu programu „Postaw na milion”. Mimo bardzo gorącej atmosfery w studio bardzo miło wspominamy kibicowanie uczestnikom z widowni. 



Głównym punktem programu było spotkanie z reżyserem Konradem Smugą. Jest to jeden z  najlepszych polskich reżyserów telewizyjnych.



W trakcie nagrania pan Smuga zrobił nam bardzo miłą niespodziankę – oprowadził nas po reżyserkach, czyli tam, gdzie zazwyczaj nikt poza ekipą nie ma wstępu. Dzięki uprzejmości reżysera udało nam się zobaczyć miejsca zarządzania dźwiękiem, światłem i kamerami podczas nagrania, a ponadto poznać pracujących tam ludzi.



Po nagraniu mieliśmy okazję porozmawiać z panem Smugą, który miał do opowiedzenia bardzo dużo ciekawych historii. Z chęcią odpowiadał na nasze pytania, zarówno te dotyczące reżyserii i produkcji, jak i te bardziej osobiste związane np. z relacjami między pracownikami telewizji.

Tak oto minął kolejny BARDZO "Dobry Wieczór przy Kulturze". :)
Zapraszamy na następny już w marcu.

 

poniedziałek, 11 lutego 2013

18.02.2013-Gość specjalny: Konrad Smuga


Już 18 lutego (poniedziałek) odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu "Żywa kultura". Tym razem poznamy kulturę telewizyjną w najlepszy tego sposób - od wewnątrz!

Przy Kulturze obecne będzie podczas nagrywania programu "Postaw na milion". Po nagraniu, specjalnie dla uczestników, na wszelakie pytania odpowie reżyser oraz producent telewizyjny Konrad Smuga.

Konrad Smuga - polski reżyser, producent telewizyjny i scenarzysta.Współpracuje z Programem Drugim Telewizji Polskiej, Polsatem, TVP 1. 

Lista reżyserowanych programów przez Konrada Smugę jest naprawdę imponująca! Zobaczcie sami!






Programy telewizyjne:

    Idol – muzyczne reality show
    Kuba Wojewódzki – talk-show
    Europa da się lubić – talk-show
    Herbatka u Tadka – talk-show
    Fabryka Gwiazd – muzyczny show
    Grasz czy nie grasz – teleturniej
    Gwiezdny Cyrk
    Postaw na milion – teleturniej
    Bitwa na głosy - Talents-show
 















Festiwale, koncerty, przedstawienia:


    TOPtrendy2003 – 2012 – festiwal
    "Odnawiamy nadzieję" – impreza TVN
    Eska Music Awards2004 – 2010 – gala wręczania nagród Radia Eska
    "World Idol" - Londyn - 2005
    Miss Polonia 2011 – gala finałowa konkursu Miss Polonia
    Miss Polski i Miss Polski Nastolatek 2006 – gala finałowa konkursu
   "Ogólnonarodowy test na prawo jazdy" – TVN
   "Sylwester z dwójką" – koncert sylwestrowy TVP2 2007 we Wrocławiu
   "T Love - 25 lat" TV Polsat 2008
    "Sopot Hit Festival" – 2008, 2009 TVP2
    "Koncert Jubileuszowy Budki Suflera" - TVP2
    "Sylwester z dwójką" – koncert sylwestrowy TVP2 2008 we Wrocławiu
    "Zaczęło się w Polsce" – koncert Scorpions, Kaylie Minoque Gdańsk 2009
    "Eska Hity Na Czasie" – trasa koncertowa Radia Eska i TVP2 2005 – 2009
    Wielki Test z Historii – TVP1 – 2009, 2010, 2011
    "Dwudziestolecie Edyty Górniak" TV Polsat 2010
    Ceremonia otwarcia i zamknięcia Camerimage 2011
    Benefis Adama Małysza - "Adam's Bull's Eye" 2011
    Róże Gali 2010, 2011,
    Podziel się posiłkiem Koncert Gwiazd 2006-2011
    TOPtrendy2003 – 2012 – festiwal

Więcej szczegółów na https://www.facebook.com/przykulturze